• Kroužky

     • KLAVÍR PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILÉ

     • V kroužku hry na klavír bych ráda probouzela v dětech vztah k hudbě, ať už preferují klasická díla, populární písně či jazzové skladby. Děti by získaly základní znalosti z hudební teorie a naučily by se hrát na klavír, takže by byly schopné někoho doprovodit nebo si zahrát jen tak pro radost.

      Výuka by byla přizpůsobena individuálním potřebám dítěte. Protože Filipka není ZUŠ s pevným harmonogramem, může nabídnout o to více individuálního přístupu.

      Jmenuji se Hedvika Kotherová a klavír je součástí mého života, přestože ZUŠ, do které jsem chodila 7 let, již kvůli studiu v Brně nenavštěvuji. Nikdy není pozdě začít hrát na hudební nástroj, já sama jsem začala až ve 12 letech a jsem ráda, že jsem se tak rozhodla. Hru na klavír jsem si oblíbila opravdu hodně, především díla Chopina, Rachmanninova a dalších skladatelů. Se svým repertoárem jsem několikrát zavítala do Opavy na mezinárodní klavírní festival Magický klavír v proměnách času, na okresní přehlídku nebo na celostátní soutěž Pianoforte per tutti v Přerově, ze které jsem si přivezla stříbrné pásmo.

      Umět hrát na klavír se v životě vždycky hodí. Já sama mám radost, že si můžu kdykoli přečíst noty a skladbu se naučit. Mohu vést fundované i nefundované konverzace o hudbě a skladbách, kriticky nahlížet na hudbu nebo se zapojit do kapely.

       

      Kroužek probíhá jednou za týden po dobu 45 minut.

      Celkem asi 15 lekcí po 45 minutách za pololetí.

      Datum zahájení: 12. září 2022       

      Místo konání: Filipka

      Cena: 700,-/měsíc (září 350,-)

      Potřebné vybavení do kroužku:

      Kapacita: 4 – 5 děti (individuálně)

      Lektor: Hedvika Kotherová