• ŠERM MĚKČENÝMI ZBRANĚMI

• Kroužek šermu měkčenými (tzv. larpovými) zbraněmi je určen všem dívkám a chlapcům, kteří někdy snili po tom stát se rytíři nebo hrdiny z fantasy pohádek a filmů. V kroužku se děti napřed naučí měkčené zbraně bezpečně používat. Následně si vyzkouší různé souboje, malé bitvy a různé bojové hry. Přitom se budou učit jak samostatnosti, tak práci v týmu.

Šerm měkčenými (larpovými) zbraněmi je vhodný pro děti i díky své relativní nenáročnosti na pravidla. Zbraně, s nimiž budeme bojovat, mají sice pevné jádro, ale jejich ostří je tvořeno speciální pěnovou hmotou, karimatkou nebo mirelonem.

Co není (!) potřeba: být silný – šerm měkčenými zbraněmi často vezme za srdce právě děti, které moc sportům nedají a naopak tíhnou spíše ke knížkám či počítačovým hrám.

Věková kategorie: ŠERM 1 (Ondřej Švejda): 1. - 3. třída

ŠERM 2 (Martin Friedmann): 4. - 7. třída

Den/čas: ŠERM 1: čtvrtek/14:00 - 15:00

ŠERM 2: středa/14:45 - 15:45