• VĚDÁTOŘI

• V kroužku VĚDÁTOŘI se děti hravě, zábavně a bezpečně seznámí s přírodními vědami (chemie, biologie a fyzika). Společně experimentujeme a bádáme a prohlédneme si i složitější pokusy, které nám předvedou lektoři z Masarykovy univerzity.

Chtěl/a bys zkusit být detektivem a sejmout otisky prstů? Viděl/a jsi už nehořlavý kapesník? Co mamince věnovat k narozeninám umrlčí ruku, která sama vyroste z květináče? Chtěl/a bys umět poslat kamarádovi dopis napsaný tajným písmem? Umí rozinky tancovat a proč? Jak udělat obří bublinu? To vše a mnohem více se dozvíš v našem vědeckém kroužku. Pro Vědátory z loňského kroužku nachystáme nové pokusy, např. cukrovou duhu, neviditelný oheň či výrobu vlastní plastelíny.

Věková kategorie: 2. - 8. třída

Den/čas: úterý/14:00 - 15:00

Kapacita: min.5, max.12

Datum zahájení: 19.září 2023